SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS Samtec CABLE ASSEMBLY, 28AWG, SOCKET, 40WAY
Part Nnumber
SFSD-20-28-H-10.00-DR-NDS
Description
CABLE ASSEMBLY, 28AWG, SOCKET, 40WAY
Producer
Samtec
Basic price
Cable Length - Imperial: 10" Cable Length - Metric: 254mm Connector Type A: Crimp Socket Connector Type B: Crimp Socket Jacket Colour: Black No. of Conductors: 40 Pitch Spacing: 1.27mm SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)